Cellulit

Cellulit co to dokładnie jest?

Cellulit potocznie nazywany skórką pomarańczowa, a właściwa jego  medyczna nazwa to lipodystrofia jest to nic innego jak  nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej w warstwie podskórnej (nagromadzenie tłuszczu powoduje ucisk od wewnątrz na skórę a przez to powstanie tzw. efektu „skórki pomarańczowej”), występujące razem z obrzękowo-włóknistymi zmianami tkanki podskórnej. W efekcie następuje osłabienie tkanki łącznej, powiększenie komórek tłuszczowych o około 500 razy oraz zmniejszenie mikrocyrkulacji krwi i limfy. Cellulit jest wynikiem niszczenia układu mikro naczyniowego krwi i limfy powodując przez to nadmierne zatrzymanie płynów tkankowych w warstwach skórnych i podskórnych. Utrata mikro sieci naczyń w tkance skórnej jest przyczyną zlepiania się razem powiększonych komórek tłuszczowych, co zmniejsza krążenie. Tkanka celulitowa złożona jest z gron komórek tłuszczowych o różnej wielkości (od małych do dużych). Pojedyncza komórka tłuszczowa posiada do 95% tłuszczu w swojej objętości oraz ogromna liczbę hormonów i różnych receptorów w ścianie komórkowej. Tkanka tłuszczowa podzielona jest w mniejsze zraziki poprzez przegrody tkanki łącznej.  Efektem jest nierówna i pofałdowana powierzchnia skóry ud, bioder, kolan, pośladków, ramion i piersi. Na skórze tych partii ciała mogą być widoczne guzki i zgrubienia, czasami mogą one powodować ból.

Gdzie występuje?

Cellulit pojawia się po okresie dojrzewania, a występuje przede wszystkim wśród kobiet i młodych dziewcząt i powodowane jest przez nadmiar estrogenów w ich organizmie. Rzadko występuje u mężczyzn.

Jak leczyć cellulit?

Najskuteczniejszymi metodami pozbycia się celulitu są zabiegi dostępne w nowoczesnych salonach oraz gabinetach kosmetycznych, spa. Wśród skutecznych nowoczesnych technologi redukcji cellulitu można wyróżnić:

Często w celu poprawienia wzmocnienia działania zabiegu producenci sprzętu często łączą ze sobą różne technologie.

Źródło:

http://www.facebook.com/notes/szwedo-group/cellulit/417526974939115

Reklamy

One thought on “Cellulit

  1. Have you thought about adding in some more video clips with
    the post? I appreciate a good article just as much as the next guy or girl,
    but I am a visual kind of man and I like to be SHOWN rather than being told, you get what I am
    talking about? No biggie, just a tip. Fantastic website by the way.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s